O nás
Všetko čo tvoríme, tvoríme pre Vás.

Firma

1Firma bola založená v roku 1995. Naším nosným programom je výroba samonosných drevených schodísk, dverí a okien.

Schody, ktoré si vyberiete budú vyrobené a namontované vo Vašom dome v tej najvyžšiej kvalite.Sme pripravení poradiť Vám z každým detailom, týkajúcim sa Vaších schodov. Veľmi pozorne sledujeme technický vývoj na svetových trhoch vo výrobe a montáži schodových súprav, preto schody, ktoré si vyberiete, budú projektované podľa najnovších parametrov.

Vaše predstavy o schodoch dostanú reálnu podobu a budú dotiahnuté do najmenšich podrobností pomocou strojov, ktorými je vybavená naša výroba. Každá Vaša objednávka bude realizovaná pod profesionálnym dohľadom naších skúsených odborníkov.

Materiály

2Pre správny výber dreva.

BOROVICA - Je charakteristická svojim červenkastým zafarbením. Farba dreviny časom tmavne. Je dobre spracovateľná. Má pomerne vysoký obsah živíc, preto je pevnejšia a hustejšia ako smrek. Pri použití borovice na výrobu okien a dverí má výhodu vyššej mechanickej pevnosti a tvrdosti a vyššej trvácnosti. Nevýhodou sú relatívne veľké farebné odchýlky v materiáli, čo je však vec vkusu, niektorým sa výrazná kresba páči

SMREK - Charakterizuje ho svetlé zafarbenie, rovnomerná kresba letokruhov. Je to relatívne mäkká, ľahká drevina, ktorá má mimoriadne široké využitie. Pri použití na výrobu okien a dverí je výhodou smreku že nie sú v materiáli veľké farebné odchýlky, a riziko vytekania živice je minimálne. Nevýhodou je nižšia trvácnosť dreviny v prípade poškodenia povrchovej úpravy.

DUB - Vyznačuje výraznou kresbou, so zavarbením od svetlohnedej až majú odlišnú farbu.Pri použití borovice na výrobu okien a dverí má výhodu mimoriadne vysokej mechanickej odolnosti a trvácnosti. Nevýhodou mmôže byť hmotnosť, najmä pri väčších konštrukciách a zväčšený sklon dreviny krúteniu. Túto nevýhodu však eliminujeme zlepenými lamelami.

MERANTI - Exotická drevina s pravidelnou štruktúrou povrchu, bez akýchkoľvek chýb dreva. Meranti je vhodné použiť pri konštrukciách, ktoré budú viac vystavené vlhkosti (napr. pri bazénoch), lebo drevina si už pri svojom raste vytvára ochranné látky proti hubám a plesniam.